Gyermekeim villanyvasútját, unokáim és magam kedvére elkezdtem összeépíteni. Amikor gyerekeim kicsik voltak, alig volt idő foglalkozni vele és akkor az 53 m-es lakótelepi lakásban, a szobában az asztal alatt a szőnyegen tudtunk egy egyszerű pályát összerakni, ezt azonban estére szét kellett bontani.
A vasút elemei még NDK-s gyártmányúak, TT méretűek. Elkezdtem ismerkedni, hogy milyen fejlesztési lehetőségei vannak ezeknek az elemeknek és rájöttem, hogy sok új dolog van, amiről az elmúlt évtizedekben én nem hallottam.
Eldöntöttem, hogy H0-ás méretből építkezem, ami nagyobb méret a TT-nél, nagy választék van belőle.
A TT méretet megtartom unokáimnak, azt nyúzhatják, de a H0 terepasztal fix helyen saját hobbim lesz. Nagypapa felügyelet mellett esetleg.....
2,5x1,2 m-es méret mellett döntöttem, ez még uralható méret.
Konzultálva nálam jártasabb modellezőkkel, jó ötletnek tartottam, hogy ne nehéz bútorlapban esetleg rétegelt lemezben gondolkodjam, mert arra a sinek rögzítése is nehéz, hanem könnyű felülettel burkoljak be egy rácsos alapot.
Fenyőlécekből az alábbi (2 darabra szétszedhető) alapkeretet építettem
A képen a közel négyzet formájú az egyik elem, ez összecsavarozható a másik téglalap formájú nagyubb elemmel.
A felhasznált szerszámok
A rácsos keretek összeállítva
A pálya alapja a helyén! Szétszedhető!
A tetejére 5 mm-es habkarton táblákat csavaroztam. A habkartont a dekorációs boltban lehet kapni. Könnyű anyag, egyszerű szikével vágni, papír bevonatú, lehet rá ragasztani, vagy vékony huzallal átlyukasztva rákötni apróbb tárgyakat.
Rálépni, vagy belekönyökölni nem ajánlatos.